POGODA W TURCJI

JAKA JEST POGODA W TURCJI

POGODA W TURCJI

Pogoda w Turcji – U wybrzeży Turcji panuje typowy klimat śródziemnomorski. W słoneczne i gorące lato pogoda jest idealna (od maja do października) tzn. prawie nie pada tam deszcz. Temperatura wody w Morzu Egejskim oraz Śródziemnym jest ciepła i waha się od 23° do 28°C. 

Region wokół Morza Marmara, i Stambułu, charakteryzuje klimat przejściowy między klimatem oceanicznym a klimatem śródziemnomorskim. Temperatura wody w Morzu Marmara jest nieco niższa niż w Morzu Egejskim i Śródziemnym, osiągając latem (czerwiec, lipiec i sierpień) jedynie od 20° do 24°C. W regionie Morza Czarnego panuje klimat oceaniczny (dzięki efektowi tarczy ochronnej gór Kaukazu) z największą ilością opadów w ciągu roku. 

Większość obszarów przybrzeżnych ma wysoki poziom wilgotności względnej przez większą część roku, co sprawia, że upały wydają się cieplejsze, a zimne – zimniejsze niż w rzeczywistości.

 

TURCJA TEMPERATURY

Najcieplejsze miesiące w Turcji to czerwiec, lipiec oraz sierpień, czerwiec. Natomiast najchłodniej jest grudniu styczniu oraz lutym. Jeśli planujecie urlop w czasie wakacji, warto wiedzieć, że najwyższe notowane temperatury w tym okresie to 32°C. Jeśli jednak nie przepadacie za tak wysokimi temperaturami idealnym terminem na wyjazd do Turcji może okazać się czerwiec lub wrzesień wówczas możecie spodziewać się temperatur na poziomie ok. 28 °C

 

TURCJA

Co roku Turcję odwiedzają miliony turystów mających do swojej dyspozycji piękne plaże, światowej klasy zabytki, pyszną kuchnię i wiele innych atrakcji. Wszystko to sprawia, że Turcja to idealny kierunek aby przeżyć niezapomniane wakacje. Poznaj najpopularniejsze kurorty Turcji i ich największe atrakcje!

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

GALERIA

turcja alanya zamek
turcja side atrakcje
turcja marmaris atrakcje
turcja antalya
atrakcje fethiye wąwóż saklikent
turcja side atrakcje sanktuarium apolaa
kusadasi turcja
turcja efez